Zespół fundacji


Zarząd


Mateusz Walczak

Mateusz Walczak

Fundator i Prezes Zarządu Fundacji. Radny Rady Miejskiej Gminy Opatówek VII i VIII kadencji (od 2014 r.). Zawodowo związany z Fundacją Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości.
Pomysłodawca i koordynator kilkunastu projektów fundacji, m.in.: „Spotkania ze sztuką”, Międzynarodowy Festiwal Organowy „Jesień Organowa” czy Święto Ulicy Kościelnej. W latach 2015-2017 prezes kaliskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber, a od 2017 r. przewodniczący Oddziałowej Komisji Rewizyjnej. Należy lub współpracuje z wieloma stowarzyszeniami i fundacjami. Interesuje się muzyką, sportem, polityką oraz historią.


Ewa Machelak

Ewa Machelak

Wiceprezes Zarządu Fundacji (od 2019 r.), od początku związana z Fundacją. Absolwentka studiów z zakresu zarządzania, specjalizacja „Finanse przedsiębiorstw i controlling” oraz „Rachunkowość i analiza finansowa”. Od 2011 r. związana z rachunkowością firm, od 2013 r. zatrudniona na stanowisku Specjalista ds. księgowości.
Jej życiowe motto: ” Swoją radość można znaleźć w radości innych; to właśnie jest tajemnicą szczęścia.” G.Bernanos


Rada


Iwona Walczak

Iwona Walczak

Przewodnicząca Rady Fundacji. Nauczyciel dyplomowany z ponad 30-letnim stażem pracy. Magister nauczania początkowego i wychowania przedszkolnego, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej (obecnie Uniwersytet Zielonogórski). Studia podyplomowe w zakresie informatyka w szkole na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Obecnie jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Opatówku. Wieloletnia szkolna koordynator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Kinga Napierała

Kinga Napierała

Wiceprzewodnicząca Rady Fundacji. Pochodząca z okolic Opatówka absolwentka administracji na Uniwersytecie Wrocławskim. Poszukiwaczka wyzwań, która po 5 latach spędzonych wśród wrocławskich krasnali zamieniła je na poznańskie koziołki. Aktualnie obejmuje stanowisko Project Managera w firmie zajmującej się wdrażaniem systemów informatycznych. Na swoim koncie ma aktywny udział w różnorakich formach wolontariatu (zbiórki żywności, streetworking). Prywatnie miłośniczka i właścicielka psów rasy mops.
Hobbystycznie zajmuje się prowadzeniem strony Fundacji.


Justyna Spychała

Justyna Spychała

Członek Rady Fundacji. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Interesuje się wolontariatem – trzykrotnie brała udział w projekcie Szlachetna Paczka. Aktywnie pomagała w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, uczestniczyła w życiu Duszpasterstwa Akademickiego „Dach”.


Klaudia Napierała

Klaudia Napierała

Uczennica Polskiego Instytutu Dietetyki. Swój przyszły zawód wybrała łącząc ze sobą pasje do gotowania i kulinariów z niesłabnącym zapałem do pomocy innym. Jako licealistka odbyła szkolenie na wolontariusza medycznego w kaliskiej Fundacji Mocni Miłością. Obecnie pozostaje aktywnym wolontariuszem Caritasu.
Od początku działalności Fundacji wspomaga działania wolontaryjne. Od 2018 r. koordynuje projekt Fundacji „Akademia Wolontariatu Lokalnego”, kształcący młode pokolenie wolontariuszy. W 2018 r. otrzymała wyróżnienie „Wolontariusz Roku” przyznane przez Gminę Opatówek.


Marika Kostera

Marika Kostera

Absolwentka studiów inżynierskich na kierunku geodezja i kartografia na Politechnice Wrocławskiej. Aktualnie studiuje zaocznie na kierunku gospodarka przestrzenna i pracuje jako specjalista ds. uzgodnień. W czasie studiów była m.in. wolontariuszką Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Miłośniczka wycieczek rowerowych, siatkówki oraz podróży. W wolnych chwilach zajmuje się również fotografią.
W latach 2015-2019 członek zarządu Fundacji. W Fundacji zajmuje się projektowaniem materiałów graficznych i fotografią wydarzeń.


Współpracujemy


dr inż. Agnieszka Dyonizy

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, wszechstronnie wykształconą m.in. w zakresie chemii, fizyki oraz matematyki. Na swoim koncie ma liczne projekty o charakterze matematyczno-przyrodniczym. Na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej w Godzieszach Wielkich.
W 2016 roku koordynowała projekt „Matma nie gryzie”, dofinansowany przez Fundację mBank.


Dariusz Góra

Dariusz Góra

Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Ponadto ukończył Wojskowe Liceum Muzyczne II st. w Gdańsku oraz Szkołę Muzyczną I st. w Kaliszu. Pracował w wojsku jako żołnierz zawodowy na stanowiskach kierowniczych. Obecnie emeryt wojskowy. Interesuje się muzyką oraz pszczelarstwem.
W latach 2017-2019 członek zarządu Fundacji. Wspiera Fundację w zakresie obsługi nagłośnieniowej wydarzeń.


Ewa Martinek (z domu Świec)

Ewa Martinek (z domu Świec)

Doktorantka na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Archiwistka i nauczycielka historii z wykształcenia i pasji. Od 2017 roku członkini Towarzystwa Przyjaciół Nauk Historycznych. Swoje zainteresowania badawcze skupia wokół historii kulturalno-społecznej oraz wątków regionalnych i genealogicznych.
W roku 2018 napisała książkę o swojej rodzinnej miejscowości, pt. „Szulec – wieś cudu św. Józefa”, która została wydana przez Fundację i rozdystrybuowana w regionie.


Ewa Mąkowska

Ewa Mąkowska

Magister filologii polskiej, nauczyciel dyplomowany z ponad 20-letnim stażem pracy.
Aktywna w życiu społecznym: prezes Stowarzyszenia Stacja Inspiracja, członek Stowarzyszenia im. H. Sutarzewicz, w latach 2018-2019 członek zarządu Towarzystwa Miłośników Kalisza. Uczestnik „Akademii Liderów Społecznych”; edukator międzynarodowego programu edukacji społeczno-finansowej „Aflatoun”; twórca i realizator projektów edukacyjnych o tematyce ekonomicznej; regionalista amator; pomysłodawca Kaliskiego Klubu Znaczkomaniaków; miłośniczka i propagatorka nordic walking.
Jest pomysłodawcą i koordynatorem realizowanego od 2016 roku Turnieju Wiedzy o Regionie Kaliskim „Calisiada, czyli …. pociąg do Ziemi Kaliskiej”, który od 2017 roku jest współorganizowany przez Fundację.


Tomasz Miś

Prawnik, pracuje w kancelarii SDZLEGAL SCHINDHELM od sierpnia 2015 r., a od lipca 2017 r. jest wpisany na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców prawnych we Wrocławiu. W 2012 r. ukończył prawo na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. W czasie studiów odbywał praktyki zawodowe w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu oraz we wrocławskich kancelariach prawnych. Po studiach zdobywał doświadczenie zawodowe, biorąc udział w realizacji zadań inwestycyjnych i doradzając m.in. na rzecz podmiotów z branży energetycznej.
Od 2017 r. jest prelegentem w ramach cyklu spotkań „Prawo na co dzień” popularyzujących tematykę prawną wśród mieszkańców Gminy Opatówek.


Łukasz Mosur

Koncertujący organista, pedagog, organizator życia muzycznego. Zawodowo związany z Akademią Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (Katedra Organów i Muzyki Kościelnej). Za swoje osiągnięcia otrzymał wiele nagród i wyróżnień w Polsce (m. in. nagroda Ministra Kultury RP) i poza jej granicami.
Jest inicjatorem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu „Jesień Organowa” w Chełmcach (od 2016 r.), a także pełnił tę samą funkcję w ramach Festiwalu „Wieczory Organowe” w Kaliszu, organizowanego przez Fundację w roku 2017.


Magdalena Szmajdzińska

Magdalena Szmajdzińska

Z urodzenia kaliszanka. Jest edukatorką kultury, teoretykiem muzyki, instruktorem zajęć umuzykalniających, pianistką i organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu (wydział Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki) i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie (Studia Podyplomowe Rytmiki z Kształceniem Słuchu) oraz Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (Studia Podyplomowe Menadżer Kultury). Obecnie związana jest z miastem Trzebnica, gdzie prowadzi działalność artystyczno – pedagogiczną.
W 2018 r. koordynowała projekt „Pieśni polskie zaśpiewajmy razem!”, dofinansowany z Biura Programu „Niepodległa”.