Premiera książki „Szulec – wieś cudu św. Józefa”

Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka” zachęca do zakupu książki „Szulec – wieś cudu św. Józefa” autorstwa Ewy Martinek.
Publikacja zawiera opis historii miejscowości wraz z historią, która buduje tożsamość mieszkańców Szulca – objawieniu świętego Józefa, który ukazał się sołtysowi Stobieni i uzdrowił go. To od tego wydarzenia rozpoczął się kult św. Józefa, patrona miasta Kalisza, które jest kontynuowane w kaliskim Sanktuarium. Premiera książki odbyła się w 2018 roku i wpisała się w Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa.

Ewa Martinek (z domu Świec) pochodząca z tytułowego Szulca studentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Archiwistka i nauczycielka historii z wykształcenia i pasji. Od 2017 roku członkini Towarzystwa Przyjaciół Nauk Historycznych. Swoje zainteresowania badawcze skupia wokół historii kulturalno-społecznej oraz wątków regionalnych i genealogicznych.

Dotychczas odbyły się spotkania z autorką w okolicznych miejscowościach m.in. w Opatówku, Rajsku, Chełmcach, Godzieszach Wielkich czy w Kaliszu. Przygotowujemy kolejne spotkania w roku 2020. Szczegóły na naszym profilu na Facebooku – poinformujemy Państwo o miejscach i terminach spotkań.
Wywiad z autorką w dwutygodniku Opiekun

www.opiekun.kalisz.pl/wies-cudu-swietego-jozefa

Książkę można zakupić bezpośrednio u Wydawcy – możliwy jest odbiór osobisty na terenie Opatówka i Kalisza. Istnieje także możliwość wysyłki pocztą (dodatkowy koszt wysyłki ponoszony przez kupującego to 10 zł).

Celem złożenia zamówienia zapraszamy do kontaktu mailowego:  fundacja@inicjatywa.opatowek.pl
Książkę można także nabyć w jednej z 2 lokalizacji:
– sklep przy Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu,
– firma AVENA, Szulec 20.

Cena: 25 zł

Patronem honorowym książki jest Biskup Kaliski Edward Janiak. Wydawnictwo zostało również objęte patronatem medialnym przez media Diecezji Kaliskiej: Radio Rodzina oraz Dwutygodnik Opiekun.

Partnerzy:
Parafia pw. NSPJ w Opatówku
Sołtys Szulca Kazimierz Frankiewicz
Magdalena i Robert Ugorni
firma Avena
firma VEGEX
Art-Focus Fotografia i Film Natalia Różańska

Wydawca:
Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka